Spor Haber Girişi : 15 Mart 2022 14:00

Mahallede Maç Var Turnuvası başladı

Harput Gündem-TBMM ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından koordine edilen 23 Nisan Futbol Turnuvası ‘’Mahallede Maç Var’’ organizasyonu başladı.

Spor sevgisi olan her çocuğun rahatlıkla erişebildiği mahalle futbolunun heyecanını 23 Nisan ruhu ile birleştirerek bütün ülke çocuklarına yayma amacı ile başlatılan 23 Nisan Futbol Turnuvası 'Mahallede Maç Var' müsabakaları başladı.

11-13 yaş grubu çocukların katılım sağladığı futbol turnuvasında maçlar, 81 ilde aynı anda yapılacak. Maçlar, 7 asil ve 4 yedek sporcudan oluşan takımların 20’şer dakika ve 2 devreli halı sahada karşılaşması şeklinde gerçekleştirilecek.


İl Müdürümüz Abdulsamet EREN yaptığı açıklamada: T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ‘Mahallede Maç Var ‘ projesi kapsamında ilimizden 11 erkek 3 kız takımı katıldığı maçlar birinci olan takımlar yine ilimizin ev sahipliğinde grup müsabakaları sonrası yarı final ve finalde Ankara’da yapılacak Final maçında 23 Nisanda TBMM yapılacak çocuklarımız bu maçı milletvekillerimiz ve Bakanlarımızla yapacak katılım gösteren bütün gençlerimize, hocalarına ve ailelere teşekkür ediyorum. Bu projenin ’de hayırlı olmasını diliyorum. İfadelerine yer verdi.