Politika Haber Girişi : 13 Mart 2024 08:30

AK Parti, küskün Palulular için seferber

AK Parti, küskün Palulular için seferber
31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala partilerin seçim yarışı da hızlandı. Elazığ özelinde yaşanan hareketli günler ise seçimler için son virajlara girilirken oldukça ses getirmiş durumda.

Harput Gündem/Elazığ - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, programları çerçevesinde Elazığ’ın Palu ilçesini ziyaret etti. Bakan Yerlikaya’ya ziyaretinde Vali Ömer Toraman, AK Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş ve Ejder Açıkkapı, Belediye Başkanı Şahin Şerioğulları eşlik etti. Peki partideki üst kurmayların 10 bin nüfuslu Palu'ya akın etmelerinin altında ne yatıyor?

 

Cevap basit; Palu 10 bin "nüfusa" sahip ama "nüfuz" ettiği sayısı ise on binlerin de üstünde. Elazığ seçimlerinde en çok konuşulan konuların başında Elazığ Belediye Başkanı ve Başkan adayı Şerifoğulları'nın ya da ailesinden birinin Palu eşrafı için söylediği iddia edilen  sözler geliyor. Söyledi-söylemedi, iftira-kulağımızla duyduk vb. sözler ifade edilmiş olsa da bu konu Şahin Şerifoğulları'nın üzerine karabasan gibi çökmüş durumda. Öyle can sıkıcı bir durum yaşanıyor olsa ki AK Parti dört bir yandan Palu üzerinden seçimlere hazırlanıyor. Sadece Palu değil; Alacakaya Arıcak, Kovancılar kısmen de Karakoçan eşrafı da bu durumu üzerine alındı. Hani ilçeler neyse de bu bölgelerin altyapısını oluşturduğu ciddi bir taban Elazığ Merkez'de yaşıyor ve bu sayı on binlerle ifade ediliyor. AK Parti bu konuda hata yapmak istemediği için üst kurmaylarını bu iş için devreye soktu. Sonuçta karşılarında siyaset kültürüne hakim güçlü bir aday olan Faruk Septioğlu var. Üstelik yükselişte olduğu yadsınamaz bir gerçek olan Yeniden Refah Partisi ile seçime hazırlanıyor. Bu da arkasındaki rüzgarın itici gücünü artırıyor. Septioğlu özelindeyse bu krizi diline dolandırmadığı için kendisine ayrıca takdir etmek gerekiyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.