Politika Haber Girişi : 22 Şubat 2024 23:05

Başkan Adayı Murat Aygen: "Belediye çalışanlarımızın özlük haklarını iyileştireceğiz."

Başkan Adayı Murat Aygen:
Belediye şirketlerinde çalışan tüm işçilerimiz için yukarı yönlü “Eşit İşe, Eşit Ücret” sistemini getireceğiz.

Harput Gündem/Elazığ - MHP Elazığ Milletvekili adayı Doç. Dr. Murat Aygen Kanal Fıra'ta katıldığı programda kendi seçim vaatlerini vurguladı. Belediye çalışanları ile ilgili vaatleri dikkat çeken Aygen: "Belediye çalışanlarıyla ilgili problemler orada, herkes bir ışık bekliyor. Bu çalışanlar arasında ciddi manada bir maaş farkları söz konusu. Şirketler farklı olunca ayrı ücret alıyorsun. Bu sefer ne alıyor insanlar bu şirketten o şirkete geçmek istiyor ya da geçmediği zaman eleştiri oluyor haklı olarak. Bunlar hepsi düzelecek" şeklinde açıklama yaptı.

 

"Eşit güce eşit ücret"

 

Sözlerine daha şu şekilde devam eden Aday Murat Aygen:

"Bizim dönemimizde belediye şirketi çalışanlarının arasındaki ücret dengesizliğini ortadan kaldıracağız. Belediye şirketlerinde çalışan tüm işçilerimiz için yukarı yönlü “Eşit İşe, Eşit Ücret” sistemini getireceğiz. Biz geldiğimiz takdirde biz bunları enflasyonu ezdirmeyeceğiz, refah paylarını yüksek tutacağız. Belediye çalışanlarına da söz verdik. Sadece Nisan'dan sonra da değil, belediyeye işçilerinin Ocak'tan itibaren; Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsamak şartıyla bütün özlük haklarını da vereceğiz ve onları da iyileştireceğiz. İrtifat marifete tabidir. Sen bu kendin çalışanlarına bir şeyler vereceksin ki gönül rahatlığı içinde çalışsınlar" dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.