Politika Haber Girişi : 24 Nisan 2024 18:03

Başkan Şerifoğulları 110 personeli sürgün etti

Başkan Şerifoğulları 110 personeli sürgün etti
2024 yerel seçimlerinde tekrar Belediye Başkanı seçilen Şahin Şerifoğulları 110 personeli sürgün etti

Harput Gündem/Elazığ - 2024 yerel seçimlerinde Elazığ Belediye Başkanlığını tekrardan kazanan Şahin Şerifoğulları, 110 personeli Temizlik İşleri ile Park Bahçeler Müdürlüğüne gönderdi. Belediye Meclisi Yeiden Refah Partisi sözcüsü Osman Cem Karahüseyinoğlu olaya tepki göstererek "siyasi tercihlerini farklı kullananlar cezalandırılıyor" dedi.

 

"Sürgün edilenler, Yeniden Refah Partili, Saadet Partili veya MHP'li"

Karahüseyinoğlu'na göre sürgün edilen personel Yeniden Refah, Saaadet veya Milliyetçi Hareket Partileri'nden yana tercih kullandı. Grup Sözcüsü Karahüseyinoğlu: "Yönetim bunu yer değişikliği olarak ilan ediyor ama görev yeri değiştirilen personelin çoğu Veteriner İşleri Müdürlüğü, Arıtma Tesisleri, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park Bahçeler Müdürlüğü'nde görevlendirildiğini görüyoruz.  Bu listedeki arkadaşların birçoğu farklı siyasi düşünceye sahip kişiler. Saadet Partisi'nden, MHP'den, Yeniden Refah'tan hatta aday adayllık sürecinde  AK Partili olup mevcut başkan değil de başka day adaylarının sosyal medya paylaşımlarını beğenmiş ya da o isimleri desteklemiş arkadaşlar da var."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.