Politika Haber Girişi : 02 Mart 2024 18:27

Belediye'nin gözbebeği projesi Hayme Ana'da yolsuzluk muamması

Belediye'nin gözbebeği projesi Hayme Ana'da yolsuzluk muamması

Harput Gündem/Elazığ - Gazeteci ve siyaset bilimci Oğuz Güneş'in sosyal medya hesabı Facebook'tan yayınladığı mesaj gündeme bomba gibi düştü. Güneş, gönderisinde: "Elazığ Belediye Başkanı'nın kadınlara yönelik sosyal projelerii arasında yer alan ve hanımların ticarette daha fazla yer almasına imkan sunan Hayme Ana Kadınlar Kooperatifine emniyet birimlerimiz tarafından operasyon düzenlenmiştir" ifadelerini kullandı. Bu iddiadan sonra Elazığ'da hizmet gösteren bazı yayın siteleri iddiaların asılsız olduğunu belirtti. Elazığ Bülten sitesinde ise "Elazığ’da bazı yanlı yerel  haber kaynakları son günlerde Elazığ Belediyesinin planladığı vizyon projeler kapsamında gerçekleştirdiği projelerde, açık arayıp Elazığ Belediyesini ve Belediye Başkanı’na seçime sayılı günler kala itibarsızlaştırma maceralarına bir yenisini daha eklediler.
Yeni maceralarındaki konu ise Hayme Ana’da dolandırıcılık başlığıyla ortaya attıkları iddialar. İddiaya göre Hayme Ana’da, Hayme Ana projesine kursiyerler için ödenen ücretlerin, proje yönetiminde görev alan şahısların kendi hesaplarına geçirilmesi söz konusu. Ancak ilginçtir ki; proje yönetimindeki kişilerin kendi iradeleriyle gerçekleştirmiş olduğu iddia edilen suçların belediye başkanı ve kadrosuna mal etmek niyetinde oldukları açıkça görülmektedir"
şekliinde haber yapıldı. Bu iddialar karşısında Elazığ Belediyesi henüz bir açıklama yapmadı.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.