Politika Haber Girişi : 01 Mayıs 2024 21:08

Doğukent Mahallesi'nde yaşanan park skandalında yeni detaylar

Doğukent Mahallesi'nde yaşanan park skandalında yeni detaylar
Elazığ Belediyesi'nde skandalların ardı arkası kesilmiyor. Bu sabah Doğukent Mahallesi'nde (Mornik olarak güncellendi) bir parkta yaşanan gerilim şehrin bugünkü konusu oldu.

Harput Gündem/Elazığ - Elazığ bu sabah güne yine hareketli başladı. Doğukent Mahallesi'nde yaşanan gerilimin videosu kamuoyunda oldukça konuşuldu. Elazığ Belediyesi konu ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada: "“Elazığ Asliye Hukuk Mahkemesince Elazığ ili Mornik Şuyulandırma Mahalle’si 968 ada 1 parsel ile ilgili hukuki-fiili el atma sebebiyle ikame edilen davalar nedeniyle mahkeme ilamına uygun olarak park alanı ile ilgili teknik çalışma yapılmıştır. Yapılan çalışmalarda park alanının kaldırılması ile ilgili bir durum söz konusu değildir” denildi. Ama bu açıklama kamoyunu ve gazetecileri ikna etmeye yetmedi. Siyaset bilimci ve gazeteci Oğuz Güneş konu ile ilgili yaptığı açıklamada Elazığ Belediyesi'nin işgal ettiği bölge için 420 milyon TL ödeme yapması gerektiğini ama Belediyenin bu borcu ödeyemediği için parkı sökme kararı aldığını belirtti. 

 

 

Haberkent Gazetesi imtiyaz sahibi Efraim Gündem ise sosyal medya hesabı Facebook'tan bir açıklama yayınladı. Açıklamada: Burası Doğukent’te yaklaşık 20 bin m2 arsa ve tek parsel, bu arsanın yaklaşık 7 bin m2’si belediyeye ait

Belediye bu arsa üzerine park yapmış.

Park yapılan alan vatandaşın arsasına denk gelen yer.

Arsa sahibi vatandaş da belediyeye müracaat ederek işgaliye adı altında ciddi kira bedeli istemiş belediyede bu parkı yıkmaya karar vermiş.

Ve bu sabah belediyenin yıkım ekibi parkı yıkmaya başlamış.

Vatandaşın tepkisi üzerine Şahin Şerifoğulları başkan parkı yıktırmaktan vazgeçmiş.

Peki şimdi şu soruyu soralım.

Buraya park yapılırken ileride yaşanacak bu problemler hesap edilmedi mi?

Eğer park yıkılsaydı yapılan 2 milyon liraya yazık değil miydi?

Peki bundan sonra arsa sahibi vatandaşa ödenecek kira bedeline yazık değil mi?

Peki başkan buranın park yapılmasına vesile olan liyakatsiz başkan yardımcısı ve sorumlu müdüre hesap soracak mı?

Ha birde videoda bir ablamız basını çağırıyor, vatandaşın biri basın gelmez Şahin başkan bırakmaz diyor.

Vatandaş belki kısmen haklı olabilir ama haksızlığa karşı gelecek bir kısım basın var ve bunların başında da Haberkent Gazetesi gelir ve gelmeyede devam edecek" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.