Politika Haber Girişi : 22 Şubat 2024 19:43

Hakimiyet mi? Teslimiyet mi?

Hakimiyet mi? Teslimiyet mi?
Nazırlı-Hakimiyet arasındaki çekişmeler hakkında yapılan yorum haberimizdir.

Harput Gündem/Elazığ - Gün içinde Hakimiyet Gazetesi’nin AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı için yaptığı “Mahcubiyet” yazısına Nazırlı’nın tepki göstermesi üzerine gazete “Mahcubiyetten Masumiyete” başlıklı ikinci bir haber daha yayınladı. Süper Kupa maçının nerede oynanacağı ile ilgili başlayan tartışma aldı başını gitti. Peki gazetenin Nazırlı ile ilgili bu kadar sertçe açıklamalarının altında ne yatıyor?

 

  Elazığ’da yayın yapan “bazı” yerel basın kuruluşlarının haber yapma karşılığında ödeme aldıkları biliniyor. Belli ki Nazırlı, ismi “bazı” gazetelere böyle bir taahhüt vermemiş ve ödeme yapmadığı için kendisi açık hedef haline gelmiştir. Bir milletvekilinden beklenmesi gereken de tam olarak budur. Milletin beklentilerini bir kenara bırakıp basın yayın kuruluşlarında kendi propagandasını yaparak oy toplamaya çalışmak gerçekten bir siyasetçiye yakışmaz. Aldığı ödemeye karşılık siyasilerin kusurlarını görmezden gelen haber kurumlarının tarafsızlık ilkesine karşı tutumlarını söylemiyoruz bile. Gerektiği yerde sert bir şekilde eleştirilmesi gerektiği yerde ise iyi bir hizmet karşılığı övgü almaları gerekiyor. Belediyeden destek aldığını bildiğimiz bazı yayın organlarının şehrimizin çektiği sancıları görmezden gelmesi kabul edilmez bir gerçek. Bu gazeteler belediyeden destek almışlar mı sorusunun tekrar tekrar sorulması gerekiyor. Almışlarsa vatandaşın vergilerinin bu şekil propagandalara harcanması etik midir? Bir şeyleri iddia etmemize gerek kalmadan bugünkü gerilim hakkında kendi fikrinize sahip olmanız için birkaç soru sormak istiyoruz.

 

  Şerifoğulları-Nazırlı gerilimini sağır sultan bile duymuşken Nazırlı’nın üzerine bu kadar gidilmesinin altında hangi sebepler yatıyor olabilir?

 

  Nazırlı’nın üstü kapalı gönderme yaptığı gazete için “Ancak sözde yerel bir gazetenin tetikçilik yapması mahcubiyetten öte 'arpasını verenlere!' mahkumiyettir” sözünde kastettiği konu ve kişiler kimlerdir?

 

  İsmi geçen gazetenin ödeme aldığı iddiasında bulunulan kurum ile ilgili ticari faaliyetleri olmuş mudur?

 

“Elazığ’da yerel basın zorbalığı var” sözleri kendisinden reklam için bir ücret talep eden gazete var mı demek istemiştir?

 

  Süper Kupa maçının yeri Nazırlı’ya bir sataşma bahanesi midir?

 

  Değerli okurlarımız bu soruları kendilerine sorarlarsa eminiz ki birçok cevap kendiliğinden ortaya çıkacaktır.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.