Politika Haber Girişi : 18 Şubat 2024 16:44

Meclis Üye Listesinde "Bulut" etkisi

Meclis Üye Listesinde

Harput Gündem/Elazığ - Geçtiğimiz Perşembe günü AK Parti Elazığ İl Başkanlığı Merkezinde hareketli saatler yaşandı. Önümüzdeki yerel seçimler için İl Genel ve Belediye Meclis listesi hazırlanması için yapılan toplantıdan sonra  bazı isimler telaffuz edilmeye başlandı. Kulislerden gelen ama kesin olmayan haberlere göre olsa açıklanması beklenen sürpriz isimler var. Toplantı öncesi seçim çalışmalarında yer alan ve listeye girmesi kesin beklenen isimlerin ise adı geçmiyor. Listenin kesinleşmesi ile birlikte beklenti bu isimler üzerinde tartışmaların olması bekleniyor.

 

Toplantıda dikkat çeken durum ise  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Dış İlişkiler Başkanı Zafer Sırakaya, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı,Fatma Ataseven'i ve Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı, Zehranur Aydemir'in Elazığ ziyareti oldu. Bu durum ise "Belediye Meclisi Üye" listesi hazırlanırken AK Parti merkezinden hazırlandığı yorumlarını beraberinde getiriyor. AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Eski Elazığ Milletvekili Metin Bulut'un parti içinde güçlü bir otoriteye sahip olunduğu biliniyor. Listede ise kendisine yakın isimler olduğu su götürmez bir gerçek. Ayrıca kulislerde Elazığ Milletvekilleri'nin liste hazırlanırken kendi görüşlerinin alınmadığı gibi bir durum konuşuluyor. Elazığ Milletvekili Sayın Mahmut Rıdvan Nazırlı'nın Belediye Başkanı Sayın Şahin Şerifoğulları ile mesafeli durduğu ortadayken Meclis Üye listesi için kendi görüşlerinin alınmadığı savı güçleniyor. Seçim çalışmaları için vatandaş buluşmaları için Milletvekilleri tabanla bir bütün olmuşken, Meclis listesi için tabandan gelen beklenti ve talepler ise gözardı edilmiş durumda. AK Parti tabanından gelen talepler yerine Merkezden gelen müdahale ile girilecek seçimlere seçmenin tercihi ise en çok merak edilen konu. En geç Salı gününe kadar açıklanması beklenen liste ile seçime kadar olan süre arasında  bu konu oldukça konuşulacağa benziyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.