Politika Haber Girişi : 24 Şubat 2024 14:17

Birilerinin Hakimiyetine dokunduk

Birilerinin Hakimiyetine dokunduk
AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı üzerinden başlayan tartışma da yayınladığımız yazıyla birilerinin Hakimiyetine dokunduğumuz anlaşılıyor.

Harput Gündem/Elazığ - Öncelikle Harput Gündem haber sayfasının ne olduğuyla başlayalım. 4 Mart 2022 tarihinde başladığımız yayın hayatına geçen yıl itibariyle maddi zorluklar sebebiyle ara vermek zorunda kaldık. Ne bir kurumdan ne de siyasi bir kişiden reklam ücreti almadığımız gibi yayında çalışan arkadaşlarımızla kendi ceplerimizden destekte bulunarak yayınlarımızı sürdürmeye çalışıyoruz. Üç hafta önce tekrardan sitemizi aktif hale getirdik. Bu kısa sürede yaptığımız haberlerle belli ki birilerinin "hakimiyetine" dokunduk.

 

AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı üzerinden başlayan tartışma da yaptığımız yorum haber üzerine Elazığ 'da faaliyet gösteren bir gazete tarafımızı kastederek bir haber yaptı. Yapılan haberde şu şekilde ifade ediliyor: "Nazırlı, bu kez kendi cevap verme yerine adı sanı çok duyulmayan fakat tetikçi ve fonlandıklarını kendilerinin de itiraf ettiği bir haber sitesinden destek istemiş." Öncelikle Sayın Nazırlı'yı tanımayız. Kaldı ki kendisinin de bizi tanımadığını iyi biliyoruz. Hiçbir irtibatımız olmadığı gibi kendisi bize hiçbir fon sağlamamıştır. Ayrıca gazetenin "Vay be! Demek sözde ilkeli duruşunu, ilkesizlikle kapatma girişimlerini, tetikçileri aracılığıyla ve parayla yapıyormuş sayın vekil" cümlesi oldukça talihsiz bir açıklama olmuştur. Hiçbir siyasi isme yakınlık duymadığımız gibi, Elazığ Milletvekilleri Ejder Açıkkapı, Semih Işıkver, Gürsel Erol ve Erol Keleş bizler için neyse Rıdvan Nazırlı da bizim için odur. Bu söylemle bizi itirafla suçlayan gazeteye cevabımız şudur: "Eğer az biraz onurunuz varsa sizi iddianızı ispat etmeye çağırıyoruz. Hesap ekstrelerimizi dökelim ak koyun kara koyun belli olsun. 

 

Söyleyeceklerimiz bu kadar ama bir de soracaklarımız var. Meğer ki biz adı sanı çok duyulmayan bir haber sitesiyiz; siz adı sanı çok duyulan gazeteye sesleniyoruz. Elazığ Belediyesi'ne ait eski Özsu Karaçalı arazisi kime kaç paraya satıldı? Akçakiraz Belediyesi'nin bu araziye yakın ama daha kötü konumda olan arazisi m2 fiyatı 1620,00 TL'den alıcı bulmuşken Elazığ Belediyesi'nin arazisinin satış fiyatı kaç para olmalı? Bu araziyi alan kişinin hangi gazeteyle ilişkisi bulunmaktadır? Konu birilerinin fonlanmasından açılmışken, Elazığ'da hangi kurum hangi gazetelere 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Spor ve Bayramı" kutlamaları için 42 bin 480 TL ödeme yapmıştır? Bu ödemeler başka dönemlerde gerçekleşmiş midir? Siz değerli gazetemiz bu soruları soracak kadar mert iseniz bahsettiğimiz bu konuları haber yapar ve biz adı sanı pek duyulmayan gazete yerine vatandaşlarımıza duyurursunuz.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.