Politika Haber Girişi : 21 Şubat 2024 17:24

Gürsel Erol var da yok

Gürsel Erol var da yok
Ülkemizde yapılacak olan 31 Mart yerel seçimler için partilerin çalışmaları tüm hızıyla devam ederken şehrimizde ikinci kez vekil çıkarma başarısını gösteren CHP’nin çalışmaları yakından takip ediliyor.

Harput Gündem/ElazığElazığ’da rastgele bir vatandaşa, son otuz yılda şehrimizi en iyi temsil eden milletvekili kim diye sorarsanız üç isimden birisi muhakkak Gürsel Bey’in ismini söyler. Hatta genç popülasyonda bu ihtimal yarı yarıya kadar çıkar.  Tabi yeniler ne bilsin Rahmetli Septioğlu’nu. Bir diğer isim de tabi ki Mehmet Ağar olacak. Her iki milletvekilimizin de şu anda çocukları siyaset sahnesinde. Aktif siyasette yer alan Gürsel Erol, üstelik muhalefet partisinde olmasına rağmen şimdiden kendisini efsaneler arasında koydu bile. Bu başarı kolay gelmedi tabi. Kırk yıl aradan sonra Elazığ’da bir CHP adayı milletvekili olarak Meclis kürsüsünde şehrimizi temsil etti. Şehrimizin kanayan sorunlarını hemen her kürsüde dile getirmesi, bir CHP adayı olarak belirli bir alandan çıkıp şehrin tamamında kabul edilen bir profile dönüşmesiyle birlikte girdiği ikinci seçim olan 2023 Milletvekili Seçimlerinde oylarını katlayarak büyük bir başarıya imza atmış ikinci milletvekili için deyim yerindeyse direkten dönmüştü. Gürsel Bey’in başarılarına diyecek bir şey yok tabi. Şu an ki konumuz yerel seçimler olacak.

 

  Ülkemizde yapılacak olan 31 Mart yerel seçimler için partilerin çalışmaları tüm hızıyla devam ederken şehrimizde ikinci kez vekil çıkarma başarısını gösteren CHP’nin çalışmaları yakından takip ediliyor. CHP, Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran’ı yerel seçimlerde Elazığ Belediye Başkan’ı olarak aday gösterdi. Siyasi bir nezakete ve mütevazi bir kişiliğe sahip Duran 50 yaş altında ve siyaset için genç denilebilecek bir yaşa sahip. İleride şehrimiz için çok faydalı olacağına inanıyoruz. Tabi bu süreçte hala Gürsel Bey’in gölgesinde kaldığını söylemek yanlış olmaz. Bu yüzden bu seçimlerde Sayın Duran’dan çok Gürsel Erol’un çalışmaları daha belirleyici olacak. Ama Gürsel Bey’in genel seçimlerdeki performansından eser yok gibi. Genel seçimde Abdullah Akın ile uyumlu çalışmaları sayesinde 75 bin oyu deviren ittifak aynı heyecanı şu anda yaratamıyor. Hem de Sayın Abdullah Akın şu anda Saadet Partisi’nden aday olarak seçimlere hazırlanıyor. Gürsel Erol’un seçildikten sonra Elazığ’ın sorularını bırakıp CHP içindeki sorunlara bakan bir görüntü sergilemesi seçmen nezdinde hayal kırıklığı olarak lanse edilmese de heyecansızlık olarak görülüyor. Özellikle yerel seçimlerde sahada çok fazla görünmemesi diğer partilere alan açmış vaziyette. Seçimlerde adayların seçilme şansının birbirine bu kadar yakın olması gibi bir fırsat varken CHP bu seçimde söz sahibi olma şansını elinin tersiyle itiyor. Elbette ki Çağlar Bey çok az bir şansa sahip. Ama Bilal Bey’in son seçimde kaybetmesine rağmen şanlı bir ikincilikle büyük prestij kazandığını unutmamak gerekir. Seçimlere hala süre var ve birçok dinamik değişebilir. Ancak Gürsel Erol, parti içindeki çekişmeleri bir kenara bırakıp şehri için sahalara destansı bir dönüş yapmadıkça o çok zor olan ihtimal imkansıza dönüşecek.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.